Miejsce: Wrocław
Termin: 12 V 2017
Zgłoszenia: 30 IV 2017
Link: 
https://odlotwroclaw.wordpress.com/o-konferencji/

______

Konferencja naukowa  „Odlot. Nowe tematy historii sztuki”

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki serdecznie zaprasza wszystkich studentów i naukowców na kolejną (czwartą) odsłonę fantastycznej konferencji naukowej o dużo mówiącym tytule „Odlot. Nowe tematy historii sztuki”.

 

Tematy dotyczyć mogą wszystkiego, co związane z jak najszerzej pojętą sztuką współczesną, także tego, co w sposób bezpośredni nią nie jest. Interpretacja tytułu konferencji jest sprawą otwartą. Pozwala to na włączenie wielu dziedzin i dyscyplin związanych z kulturą i sztuką. Recepcja sztuki dawnej dzisiaj? Nowoczesna metodologia i nowości w metodologii? Skrajne performanse? Wzbudzające zainteresowanie (na przykład przez strach) rzeźby? Sztuka synestetyczna? Właśnie o to chodzi! I o wiele więcej. Po inne inspiracje odsyłamy na stronę wydarzenia, gdzie można zapoznać się z poprzednimi edycjami: https://odlotwroclaw.wordpress.com/o-konferencji/.

Oto kilka niesamowitych pomysłów z edycji poprzednich:

–Pink Hitler, czyli echa ikonografii totalitarnej we współczesnych strategiach reklamowych – dr Tomasz Mikołajczak (edycja I),

–Samochód a architektura – lic. Mateusz Konopka (edycja I),

–Archeologia zapachu – wykorzystanie zmysłu węchu w sztuce współczesnej – mgr Marta Lisok (edycja I),

– Jedzenie jako medium sztuki współczesnej – mgr Agata Stronciwilk (edycja I),

– „Kochanie chyba zmniejszyłem ludzkość”. Transhumanizm w sztuce projektowania – mgr Grzegorz Zyzik (edycja II),

– Wodzenie za nos konsumenta, czyli o współczesnych flakonach perfum – lic. Joanna Kaźmierczak (edycja II),

– Queer Art History– mgr Rafał Piekarz (edycja II),

– Iron Man jako kolekcjoner dzieł sztuki czyli po co kulturze popularnej sztuka współczesna – mgr Helena Postawka-Lech (edycja II).

Totalny odlot!

Konferencja odbędzie się 12 maja. Zgłoszenia (wypełniony formularz z podaniem imienia i nazwiska, afiliacji oraz streszczenia wybranego tematu) przyjmujemy do 30 kwietnia pod adresem knshs.wroc@gmail.com. O przyjęciu wystąpień poinformujemy do 2 maja  2017 roku.

Prezentacja powinna trwać nie więcej niż 20 minut.

Jesteśmy ciekawi pomysłów i z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia. Jesteśmy pewni, że będziemy zaskoczeni propozycjami, a dzięki temu dopisze także widownia.

Wydarzenie jest także dostępne na stronie fb:https://web.facebook.com/events/427676227569534/